Fusso Soft99 incelemesi

20140701_175403

20140701_175342

20140701_175319

Türkiye distribütöründen aldığım ürünü sonunda kullanabildiğim için mesudum.
Ürün kutusunda süngeri ile geliyor ve tanıtım fiyatı 75 TL. Yuh 75 TL olur mu vb diyenler var aranızda biliyorum onları ben:)
Fakat bir arabayı yaklaşık 2-3 gr ile yapabilirsiniz işinizi biliyorsanız. Katı waxlar fiyat performans oranında rakiplerini 1 e 30 filan eziyorlar. Misal x son teknoloji nano teknolojiye sahip olduğu iddia edilen ürünün 50 mlsi 100 küsür lira olsa onunla bir araba yapabiliyorsunuz. Fakat fusso ile yalap çalap yapsanız bile 40 uygulama çıkarırsınız çok rahat.

Neyse konumuza dönelim. Ürünün kutusu hoş, süngeri biraz boşluklu, eleştiri almış ama bence iyi, kullanışlı. İşini yapıyor.
Kokusu derseniz, berbat çok kötü, bildiğin kimya kokuyor. Daha kötü kokan cila görmedim. Kıvamı jelden hallice sert, bu uygulamayı süper kolaylaştırıyor, arko kremi arabaya sürdüğünüzü düşünün, ne kadar rahat olduğunu böyle gösterebilirim.

Sürüyorsunuz, dilerseniz ıslak şekilde de uygulanabiliyormuş, bekleyip donunca siliyorsunuz. Hayatımda bu kadar kolay silinen katı wax görmedim. Uygulaması en zor, en lanet ürün nasiol Zr53 10. derece, collinite 3. derece, en kolay hydorep/quick detailer 1 olsa, heralde bu da 2 dir zorluk sıkalasında.
Hemen çıkıyor, sorunsuz tertemiz. Oldukça etkiledi beni. Silme işinden nefret eden biri olarak, gönlümün yeni şampiyonunu fusso seçiyorum.

Bendeki ürün fusso dark’tı, motorsikletim 2005 model ve boyası kusursuz değil, ürünün çizik kapatma özelliğini de telefonla göstermek istedim, fakat resim çok iyi çıkmadı. Ama çizik kapatıyor, bunu gözlerimle gördüm. Bıraktığı finish, yağlı kaygan ve çok parlak. Çok beğendim, süper kaygan olması, su tutmayacağı ve zor kirleneceğinin habercisi, tabi incelemek lazım.

Genel olarak, ürün 12 ay koruma vadediyor, Türkiye şartlarında 8 ay bile olsa, ürünü rakipsiz kılar, hem birim uygulama çok ucuz. Hemen uygulama acaip kolay, ben iz kalıyor mu diye, farlara filan da sürdüm, bilerek hatalar yaptım. Leke filan bırakmadı, kullanıcı dostu olduğunu kanıtladı. Ufak miktarda çizik dayanamı da sağladığı iddia ediliyor, bir de onu yaparsa artık terbiyesizlik olur heralde.

Ürünü beğendim, şiddetle tavsiye ediyorum, tanıtım fiyatından alın derim.

This entry was posted in detailing and tagged . Bookmark the permalink.